Ana Sayfa / Teknoloji / Netflix’in yeni Türk filminden sevindiren gelişme-hemen incele

Netflix’in yeni Türk filminden sevindiren gelişme-hemen incele

Türk sinema ve dizi sektöründe aktif bir şekilde rol oynayan Netflix yerli yapımlarla boy göstermeye devam ediyor. Dağıtımını üstlendiği yeni Türk filmi Aşkın Kıyameti yakında izleyici karşısına çıkacak. Yönetmen Hilal Saral koordinesinde yapım aşaması devam eden filmi bekleyenlere iyi haber geldi.

Netflix Türkiye, Aşkın Kıyameti’nin başrol oyuncuları Pınar Deniz ve Boran Kuzum’un yer aldığı bir video eşliğinde filmle ilgili detaylar paylaştı.

Aşkın Kıyameti filminin çekimleri tamamlandı

1990’lı yılların en çok izlenen tiyatro oyunlarından ‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?’nün film uyarlamasını Netflix ortaklığıyla hayata geçiren Yılmaz Erdoğan’ın yolları yine dijital platformla kesişti. Erdoğan’ın kaleminden çıkan Aşkın Kıyameti filminin çekimlerinin bittiği açıklandı. Duyuruyu Instagram hesabından yapan Netflix, “#AşkınKıyameti çekimleri bitti ama sesinize ne oldu?” notunu takipçileriyle paylaştı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Netflix Türkiye (@netflixturkiye)’in paylaştığı bir gönderi

Filmin kilit oyuncuları Pınar Deniz ve Boran Kuzum’un bir kayalıkta oturarak işaret diliyle bir şeyler anlattığı kısa videoda ikilinin konuşmaması dikkat çekti. Netflix de bu duruma atıf yaparken, filmin baştan sona sessiz olma ihtimali akıllara geldi. Oyuncular birbirlerine el hareketleriyle mesaj verirken altyazıda “Neden konuşmuyoruz? Sevdim ben bu işi de ondan.” ifadelerinin geçmesi bu iddiayı destekler nitelikte.

Zeynep Tokuş yıllar sonra yeniden sahnede

Aşkın Kıyameti, uzun süredir izleyici karşısına çıkmayan ünlü oyuncu Zeynep Tokuş’u da ekranlara getirecek. Deli Yürek ile tanınan Tokuş, filmde Pınar Deniz ve Boran Kuzum’a eşlik edecek. Hilal Saral’ın yönettiği BKM imzalı filmin oyuncu kadrosunda Yiğit Kirazcı, Musa Uzunlar ve Seda Türkmen de yer alıyor.

İsminden anlaşılacağı üzere romantizm temalı bir hikayesi olacak film yakında Netflix’e eklenecek. Şirketten yayın tarihiyle ilgili açıklama gelmezken, bir Netflix klasiği olan “Yakında!” ifadesi kullanıldı.

aşkın kıyametinetflix filmlerinetflix türkiye

Kaynak :shiftdelete

Check Also

iPhone’lara gelen “Evde kal” uyarısının Vodafone’da yaşanan teknik arızdan kaynaklandığı öğrenildi-hemen incele

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen "Evde kal Türkiye" bildirimi yüzünden şaşkınlığa uğradı. Yüksek bir alarm sesiyle birlikte üst üste gelen bildirimleri susturamayan kullanıcılar sosyal medyadan isyan etti. Operatör sağlayıcısı Vodafone, bildirimin kendi teknik hataları yüzünden kaynaklandığını söyleyerek özürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir