Ana Sayfa / Donanım / Nintendo Switch kârını artırmaya devam ediyor

Nintendo Switch kârını artırmaya devam ediyor

Nintendo, Temmuz ve Eylül ayları arasında dünya genelinde 6,8 milyon Switch konsolu satarak 2017 yılındaki lansmanından bu yana satış rakamını bir önceki yıla göre yüzde 40 artırdı. Firma böylelikle bu yıl 68,3 milyon konsol satmış oldu. Ayrıca firma Switch Lite modelinin piyasaya sürüldüğü 2018 yılından beri yüzde 50 oranında artırdı. Nintendo Switch kâr açıklamasıyla Sony ve Microsoft’un yakın zamanlarda çıkacak konsollarına da gözdağı vermiş oldu.

Nintendo Switch kâr açıkladı

Switch elde ettiği kazancı özellikle son çeyrekteki yaptığı satışlara borçlu. Animal Crossing: New Horizons toplamda 10 milyondan fazla önemli bir satış faktörü olurken, oyun Temmuz ve Eylül arasında 3,5 milyondan fazla kopya satarak Nintendo’nun yüzünü güldürdü. Ayrıca 26,4 milyon kopya satan Mario Kart Deluxe’ün ardından konsolun en çok satan oyunu olmayı başardı.

Nintendo Switch kar The Verge’nin haberine göre Nintendo’nun son çeyrekteki yazılım sürümleri ise oldukça düşük seviyedeydi. Ancak iki yapım oldukça iyi performans gösterdi. Bunlardan Super Mario 3D All Stars 5,21 milyon kopya satarken, Paper Mario: The Origami King 2.82 milyon adet sattı. 

Bunun yanında, Nintendo bu çeyrekte sadece bir AR Mario Kart oyununu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bunun sebebinin ise Sony ve Microsoft’un çıkartacağı oyun konsollarından dolayı pazardaki ağırlığının düşmesi ihtimali olduğu görülüyor. Bazı kaynaklar firmanın 2021 başlarında Switch için güncelleme planladığını iddia ederken, Bloomberg ise bunun ilerleyen zamanlarda olacağını öne sürdü.

Marionintendonintendo switchoyunoyun konsolu

Kaynak :shiftdelete

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi ortaya çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi , Geekbench üzerinde alana çıktı. Masaüstü bilgisayarlar amaciyla olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir