Ana Sayfa / Akıllı Telefon / OPPO Reno5 4G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

OPPO Reno5 4G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Çinli akıllı telefon üreticisi OPPO, Reno5 serisine tertemiz üyeler ek etmeyi sürdürüyor. OPPO Reno5 4G nitelikleri ve fiyatı, gerçekleştirilen lansman ile açıklandı. Şirket, bu telefonuyla orta segmentte rekabet edecek.

OPPO Reno5 4G’nin özellikleri

Markanın tertemiz tanıttığı akıllı telefon; 6.4 inç büyüklüğe, 2400 x 1080 piksel çözünürlüğe, 90 Hz tazeleme hızına sahip AMOLED tek ekranla tüketici karşısına çıkacak. Bu ekranda aynı zamanda parmak izi okuyucusu da yer alacak.

OPPO Reno5 4G nitelikleri arasında donanım tarafında ise cihazın gücünü aldığı Snapdragon 720G işlemcisi dikkat çekiyor. İşlemci adinin sonundaki, ‘Gaming’ kelimesinin evvel harfi, ‘G’ takısından da anlaşıldığı benzeri aygıt oyun performansına odaklanıyor. Telefonun RAM kapasitesi ise 8 GB olurken, depolama alanı 128 GB oldu.

OPPO Reno5 4G fiyatı

Telefonun kamera yetenekleri de segmenti baz alındığında tüketicilere ahenk gösteren gelebilir. Reno5 4G; 44 Megapiksel anne kameradan, 8 piksel ultra geniş açı lensten, iki piksel makro ve tekrar iki piksel çözünürlüğündeki monokrom sensörden oluşan dörtlü tek kamera kurulumu ile raflarda yerini alacak. Cihazın ön tarafında ise 44 Megapiksel çözünürlüğe sahip tek kamera var.

Cihazın işletim sistemi ile 5G bağlantı teknolojisine sahip varyasyonlarıyla aynı oldu. Telefon, Android 11 tabanlı ColorOS 11.1 ile kutudan çıkacak. Reno5 4G pil kapasitesi ise 4.310 mAh olarak açıklandı.

OPPO Reno5 4G teknik özellikleri

İşlemci: Snapdragon 720G
RAM: 8 GB
Depolama: 128 GB
Ekran: 6,4 inç, 90 Hz, Full HD+, AMOLED
Arka Kamera: 44 piksel anne kamera + 8 piksel ultra geniş açı + iki piksel makro + iki piksel monokrom
Ön Kamera: 44 Megapiksel
Batarya: 4.310 mAh kapasite
İşletim Sistemi: Android 11 tabanlı ColorOS 11.11

OPPO Reno5 4G fiyatı

Şirketin tertemiz tanıttığı, Reno5 serisinin nihayet üyesi, 377 dolar ücret etiketiyle pazarda yerini alacak.

oppooppo reno5OPPO Reno5 4G nitelikleri ve fiyatıOPPO Reno5 4G fiyatı

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir