Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Oppo Türkiye fabrikası için ilk adım atıldı

Oppo Türkiye fabrikası için ilk adım atıldı

Geçtiğimiz günlerde Oppo, Samsung ve Xiaomi benzeri akıllı telefon devlerinin Türkiye’de imalat uygulamak amaciyla harekete geçtikleri alana çıkmıştı. Bu haberi resmi olarak onaylayan Oppo, evvel adımı da atmış benzeri görünüyor. İşte heyecanla beklenen Oppo ülkemiz fabrikası amaciyla evvel detaylar:

Oppo ülkemiz fabrikası nereye kuruluyor?

Oppo ülkemiz fabrikası amaciyla hayat gazetesinden Çiğdem Yücesoy Subaşı’nın hususi haberine göre, Tuzla’da Daha önceki tek imalat tesisinde çalışmalara başladı. dahada evvel de alana çıkan detaylarda, markaların Kocaeli merkezli imalat merkezleri kuracakları konuşuluyordu. İstanbul kent sınırlarında olsa da, Tuzla Kocaeli hududuna da çok yakın tek mesafede.

Aktarılan bilgiye göre, firma Türkiye imalat tesisi amaciyla iki ay evvel atıl vaziyette var olan fabrikayı kiraladı. Kısa süre evvel ise, markanın imalat tesisinde çalışmalara başladığı görüntülendi. Şu vakit amaciyla fabrikanın ne vakit üretime geçeceği ile alakalı tek bilgi alana çıkmış değil.

Türkiye’nin yerli imalat akıllı telefon markalarını savunmak amaciyla getirdiği 200 dolar altı akıllı telefonlara ek vergiler gelmesi sonrası, Oppo başta olmak üzere, Bir hayli teknoloji devi Türkiye’de imalat tesisleri kurmak amaciyla kolları sıvamaya başladı. tekrar şu vakit amaciyla doğrulanmamış olsa da, bu markaların yerli akıllı telefon üreticisi markalarla da ortaklık kurması bekleniyor.

oppo türkiye, oppo ülkemiz fabrikası, türk mali akıllı telefon

Henüz Samsung ve Xiaomi amaciyla resmi tek İzah olmasa da, ülkemiz 2021 seneninde mühim akıllı telefon imalat merkezleri arasına girecek benzeri görünüyor. Oppo ülkemiz genel Müdürü Weijian Zhou dahada evvel mevzu ile alakalı yaptığı açıklamada:

“OPPO, türk mali topluma vermiş olduğu sözün tek parçası olarak tek müddettir Türkiye’ye dahada çok yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle müspet müzakereler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla alakalı yakında sizlerle dahada çok bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve müspet destekleri amaciyla teşekkür ederiz.”

ifadelerini kullanmıştı. Sizce Oppo ülkemiz fabrikası ile yerli imalat akıllı telefon piyasası güç kazanabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Oppo Türkiyeoppo ülkemiz fabrikaoppo ülkemiz fabrikasıyerli akıllı telefon

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir