Ana Sayfa / Otomobil / Parasını ödediği araç için ÖTV farkı istediler

Parasını ödediği araç için ÖTV farkı istediler

Bursa’da ikamet eden Ferhat Yıldız adli kişi, tek vakit sıfır oto almak amaciyla kazanç biriktirdi. İhtiyaç duyulan parayı topladıktan ardindan sıfır oto almak amaciyla bayiye giden Yıldız, İhtiyaç duyulan işlemleri yaptı. toplaminda araç parasından yoksun var olan 60 bin lirayı da ayın 25’inde kredi çekip yatırdıktan sonra, ayın 28’inde bütün ödemeyi yapmış oldu.

Arabayı almak amaciyla işlemleri yapıp aracına kavuşacağı bugünü sabırsızlıkla beklerken, sıfır otomobillerin ÖTV oranları değişti. Ödemeyi yaptığı amaciyla bu ÖTV değişikliğinin kendisini etkilemeyeceğini düşünen Yıldız, üç vakit ardindan aracını alacağı hayaliyle gittiği bayide şok yaşadı. İddiaya göre, ÖTV değişikliğinin derhal peşinden ödemesini yaptığı araç amaciyla 55 bin Lira dahada ücret istendi. ama ÖTV zammından evvel tertemiz alacağı sıfır aracın bütün ödemesini yaptığını belirterek, tertemiz yapılacak var olan 55 bin Lira ödemeyi onay etmeyen Yıldız, şikayetçi olacağını belirtti. Şu anda aracını alamayan ve çektiği kredi ile ortada var olan Yıldız, mağduriyetinin giderilmesini istiyor.

‘CUMA GÜNÜ hepsini ÖDEDİK’

ÖTV zammından evvel işlemlerin yapıldığını, ama ÖTV zammını neden göstererek tekrar kazanç istendiğini argüman eden Ferhat Yıldız, “Ayın 25’i geçtiğimiz Salı bugünü aracı almak amaciyla bayiye geldik. Bayinin içerisindeki tek hususi bankadan faizsiz 12 ay kredi kullanarak 60 bin Lira çektik. dahada ardindan Cuma bugünü paranın tamamını ödedik. Pazartesi bugünü ise, içerideki arkadaşlar, ÖTV’ye zam geldi, biz bu ücrete oto tüberkülozayiz diyerek 55 bin Lira dahada kazanç istediler. erken saatlerinde belli tek süre görüştük. dahada ardindan akşam saatlerinde aradılar ve ÖTV farkının 30 binini biz verelim, siz de 20 bin Lira verin diye öneri ettiler. Biz de ihtar çektik. Çıkmamış tek kanundan ayrım istiyorlar. Ödememi 28’inde yapmama karşın aracımı vermiyorlar. neden olarak da ÖTV zammını gösteriyorlar. İhtiyaç duyulan hukukî işlemlere başladım Zati ihtarname de çektim. İnsanların bu civarindan sömürülmesi doğru tek şey değil” diye konuştu.

“BOŞUNA KREDİ ÇEKMİŞ GİBİ OLDUM”

Çektiği kredinin taksidinin yaklaştığını, ama ortada tek oto olmadığını belirten Yıldız, “55 bin lirayı alıp ceplerine koyacaklar. Arabayı bize 276 bine sattılar, bendeniz arabayı almadığım vakit başkasına 55 bin liraya satacaklar. Ayın 25’inde çektiğim kredi ile birlikte arabanın bütün ödemesini yaptım. Şu vakit 6 vakit geçti, ayın 25’inde kredinin evvel taksidini ödeyeceğim, ama ortada tek oto yok. Boşuna kredi çekmiş benzeri oldum” dedi.

Bayi yetkilileri, bu konuyla alakali rastgele tek İzah yapmayacaklarını söylediler.

Check Also

G80 BMW M3 tanıtım videosu yayınlandı

M modelleri ile birçok sürücünün hayallerini süsleyen BMW, G80 M3 modeli ile ilgili video yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir