Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Realme 7 5G tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Realme 7 5G tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Akıllı telefon pazarının toy markalarından Realme, 5G teknolojisine sahip en ulaşılabilir maliyetli telefon iddiasıyla tek lansman gerçekleştirdi. Bu organizasyon kapsamında Realme 7 5G nitelikleri ve fiyatı açıklandı. 5G’nin yanı sıra aygıt bataryası ve vaat ettiği performans ile dikkat çekiyor.

Realme 7 5G özellikleri

Cihazın evvel olarak ekran tarafına bakalım. Realme 7 5G’nin ekranı; 6,5 inç büyüklüğe, FHD+ çözünürlüğe ve yüzde 90.5 ekran kasa oranına sahip olarak karşımıza çıkıyor. Ayrı olarak cihazın ekranı 120 Hz ekran tazeleme özelliği de sunuyor.

Realme 7 5G performans tarafında da segmenti baz alındığında iddialı tek aygıt diyebiliriz. Dimensity 800U 5G işlemcisine sahip telefonun, AnTuTu’da 340 bin puanı aştığı ve kendisinin segmentinde bu barajı açan tek telefon olduğu lansmanda belirtildi. İşlemcinin detaylarına bakarsak; Dimensity 800U 5G, 2.4GHz hızına sahip iki ARM Cortex-A76 çekirdeği ve 2.0GHz’e civarindan ulaşan altı Cortex-A55 çekirdeği içerisinde bulunduruyor.

Realme 7 5G fiyatı

Diğer istikametten Realme 7 5G nitelikleri arasında, kağıt üzerinde, dikkat çeken noktalardan biri de kamera yetenekleri oldu. Cihazın art tarafında 4’lü tek kamera kurulumu görüyoruz. Bu kurulum; 48 Megapiksel çözünürlüğünde, f/1.8 diyafram değerine sahip anne kameradan, 8 Megapiksel ultra geniş açı, dört piksel makro ve monokrom lensten oluşuyor.

Cihazın ön tarafında ise tek kamera yer alıyor. Bu kameranın çözünürlüğü 16 Megapiksel olurken; HDR, bokeh efekti ve gece modu benzeri kabiliyetleri içerisinde bulunduruyor.

Lansmanda üzerinde çok durulan tek başka öğe ise cihazın bataryası oldu. 5.000 mAh pil kapasitesine sahip aygıt 30W Dart Charge teknolojisine sahip. Firma, bu teknoloji sayesinde 30W şarj desteğinin rakiplerin 33W şarj desteğinden faik olduğunu öne sürdü.

Ayrıca telefonun 65 dakikada yüzde surat şarj olduğu da açıklandı. Telefonun 3 dakika şarj edilmesiyle; 52 dakika video izleme ve 29 saat bekleme imkanı sağlayacağı da verilen detaylar arasında yer alıyor.

Realme 7 5G fiyatı

Cihazın ücretinin ise, en ulaşılabilir 5G teknolojili telefon iddiasını ne civarindan karşılıyor tartışmalarına yollar açacağını söyleyebiliriz. Telefonun ücreti 279 Sterlin olarak açıklandı.

Ancak Amazon Prime amaciyla 27 Kasım ve 30 Kasım arasında aygıt 229 Sterlin fiyatla satın alınabilecek.

Realme 7 5GRealme 7 5G özellikleriRealme 7 5G fiyatıRealme 7 5G tanıtıldı

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir