Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Realme’nin Galaxy S21 Ultra rakibi şubatta çıkıyor

Realme’nin Galaxy S21 Ultra rakibi şubatta çıkıyor

Lansman tarihi Şubat ayı amaciyla onaylanan Realme Race serisi, donanım nitelikleri bakımında Samsung’un en tertemiz üyesi Galaxy S21 Ultra’ya rakip olarak geliyor.

Realme, teknoloji devine baş tutuyor

Şirketin Başkanı Xu Qi Chase, tertemiz Realme Race’in “Bahar Şenliği”nden ardindan geleceğini, Çin’in yasamsal medyası Weibo’dan duyurdu. Çin tertemiz Yılı’nın tek başka isimi var olan Bahar Şenliği bu yıl 12 Şubat‘a eşit geliyor.

Realme Race‘in, Samsung tarafından tanıtılan tertemiz kuşak amiral gemisi ile kıyaslanan tek takım nitelikleri biliniyor. ama net ayrıntılı teknik nitelikleri Daha açıklanmadı.

6.8 inç boyutundaki 160 Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı bilenen Realme Race, 125W hızlı şarj desteği ile gelecek. Öte yandan Snapdragon 888‘den gücünü alacak var olan amiral gemisi, bu haliyle dahi Galaxy S21 Ultra‘ya karşı göz dağı veriyor.

realme race, realme race özellikleri, snapdragon 888 kullanan evvel akıllı telefon

Teknoloji devi Samsung’un, Realme ile kıyaslanması acayip benzeri görünse de, bu durum değişimin tek göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Ek olarak Realme, akıllı telefon dünyasında büyümeye ayni ritimde devam ediyor. CounterPoint Research‘e göre Çinli üretici, 2019’un başına civarindan akıllı telefon pazarında %0 paya sahipti. Şimdi ise bu kıymet %4 çıktı.

Xiomi dışında, istikrarlı tek büyüme kaydeden Çinli teknoloji markasının, başka telefon markalarının olmadığı şekilde ağır ağır popülerlik kazandığı belirtiliyor. Bu durum Realme’nin hatri sayilir büyüklükte Samsung kitlesine sahip olmasa da ivme kazandığını gösteriyor.

Bu nedenle gelecekte Realme ve Samsung‘un akıllı telefonlarının dahada yakın karşılaştırılacağı düşünülüyor.

Realmerealme raceSamsung Galaxy S21 UltraSamung

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir