Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Samsung Galaxy M31 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Samsung Galaxy M31 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro

ShiftDelete.Net olarak Samsung Galaxy M31 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda Samsung Galaxy M31’in özelliklerine ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro özellikleri neler yakından bakıyoruz. Hangi aygıt satın alınmalı? İşte heyecan edilen bütün detaylar!

Samsung Galaxy M31 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro videosu ile karşınızdayız!

Son vakitlerde sizlerden gelen talepler sonrası bu muhtevası oluşturmaya karar verdik. Popüler iki gsm telefonunu bu video da karşılaştırıyoruz. ahenk gösteren fiyatlarıyla ve özellikleriyle kullanıcılar tarafından fazlasıyla beğenilen bu cihazlar kullanıcısına neler sunuyor? Dilerseniz sizi dahada çok uzatmadan video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler

Samsung Galaxy M31’i nereden satın alabilirim?

Samsung Galaxy M31’i buraya tıklayarak Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

2000 ile 3000 Lira arası Xiaomi akıllı telefonlar

Xiaomi Redmi Note 9 Pro’yu nereden alabilirim?

Redmi Note 9 Pro’yu buraya tıklayarak Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

2000 ile 3000 Lira arası Xiaomi akıllı telefonlar

Samsung Galaxy M31 nitelikleri ile kullanıcısına neler sunuyor?

Samsung Galaxy M31’in ekranına bakacak olursak ön tarafta 6.4 ‘ büyüklüğünde SUPER AMOLED  bir panel  ile karşılaşıyoruz. Bu ekran FHD+ çözünürlüğünde ve 403 ppi değerine sahip. Ekran tarafında bu cihazı en bariz özelliklerinden biri AMOLED oturuma sahip olması. Bu cihazın ekranı deney tarafında kullanıcısını üzmüyor. Cihazın taraf tarafında ve arkasında plastik tek malzeme kullanılmış.

Arka tarafta ekstradan cihazın parmak izi okuyucusu ve dikdörtgen içinde bulunan dört adet kamerası yer alıyor. Tasarım dili olarak oldukça başarılı var olan aygıt gücünü  Samsung Exynos 7 Series 9611 işlemcisinden alıyor. çoklukla kullanıcısına akıcı tek deney sunan bu işlemci oyun performansında da kendini öne çıkartıyor. İşlemciye ekstradan bu cihazda 6 GB RAM ve 128 GB depolama yer alıyor. suanki koşullarında bu RAM ve depolama alanı gayet yeteri civarindan olacaktır.

Kamera detaylarına bakacak olursak Galaxy M31’in anne kamerası 64 Megapiksel  çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip. Bu anne kameraya 8 piksel çözünürlüğünde 123 dereceye sahip tek geniş açı kamerası, tek adet iki piksel çözünürlüğünde makro ve tek adet derinlik algılayıcı kamera eşlik ediyor. Bu cihazın kameraları ile ekstradan 4K 30 FPS video kaydı yapabiliyorsunuz.

Batarya detaylarına bakıldığında ise Samsung Galaxy M31’de 6.000 mAh büyüklüğünde tek devasa tek batarya bulunuyor. genel ve oyun kullanımı amaciyla oldukça başarılı var olan bu batarya 15W hızlı şarj desteği ile birlikte geliyor. bağlantı olarak da cihazda Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 ve NFC teknolojileri yer alıyor.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro özellikleri

Ekrandan başlayacak olursak cihazın ön tarafında 6.67 inç büyüklüğünde IPS LCD tek ekran yer alıyor. Bu ekran FHD+ çözünürlüğünde ve 395 ppi değerine sahip. Tasarım tarafında ise cihazın ön kamerası Galaxy M31’den değişik olarak ekranın üst ortada bölümüne konumlandırılmış. Malzeme olarak cihazın taraf taraflarında plastik , art tarafta ise cam tek malzeme yer alıyor. Eldeki hissiyatı ile alakalı Redmi Note 9 Pro’nun Galaxy M31’den dahada iyi tek deneyimi kullanıcısına yaşattığını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy M31’DE parmak izi okuyucusu art tarafta ortada yer alıyordu. ama Redmi Note 9 Pro’da bu parmak izi okuyucusu cihazın sağ tarafına konumlandırılmış. Kullanım itibariyle konumu oldukça iyi . aygıt gücünü ise  Snapdragon 720g işlemcisinden alıyor. Oyun ve genel kullanımda oldukça akıcı tek deney sunan bu işlemciye 6 GB RAM ve 64 GB depolama eşlik ediyor. Bu cihazın değişik depolamaya seçeneklerine sahip versiyonları da bulunuyor.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro’nun anne kamerası 64 piksel çözünürlüğünde ve f/1.89 diyafram açıklığına sahip. Performansıyla kullanıcısını hoşnut etmeyi muvaffak olan bu anne kameraya 8 piksel çözünürlüğünde tek geniş açı kamerası, 5 piksel çözünürlüğünde tek adet makro kamera ve derinlik algılayıcı sensör eşlik ediyor. Kamera performansı başarılı var olan bu aygıt ile Galaxy M31 benzeri 4K 30 FPS video kaydı yapabiliyorsunuz.

Telefonun batarya tarafında ise 5020 mAh büyüklüğünde bir batarya ile karşılaşıyoruz. Bu batarya 30W gücünde bir adaptör ile şarj oluyor. bağlantı tarafında ise Redmi Note 9 Pro’da Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 ve NFC teknolojisi bulunuyor.

Genel olarak baktığımızda kağıt üzerinde özellikler aynı benzeri dursa da farklılıklardan size video içinde bahsettik. Siz bu iki aygıt arasından hangisini seçenek ederdiniz?

galaxy m31 vs redmi note 9 proredmi note 9 prosamsungsamsung galaxy m31samsung galaxy m31 özelliklerisamsung galaxy m31 incelemesamsung galaxy m31 vs xiaomi redmi note 9 prosamsung ve xiaomisdnsdncevaplıyorshiftdeletenetvideo incelemeXiaomi Redmi Note 9 proXiaomi Redmi Note 9 pro özellikleriXiaomi Redmi Note 9 pro inceleme

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir