Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!

Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!

Sosyal medya uygulamaları arasında Daha önceki popülerliğini kaybeden Snapchat, tekrar kullanıcıları kendine çekmenin peşinde. Snapchat, kısa ve yaratıcı müzik parçaları oluşturan Voisey isimli uygulamayı satın almış görünüyor. Peki ama bu yatırım ile firma TikTok ve Instagram Reels benzeri tek kalite mi kazanacak?

Snapchat, TikTok ve Reels videoları pazarına mı oynuyor?

İngiliz girişimciler tarafından yasama geçirilen Voisey, müzik parçalarının üstüne kendisinin sesinizle yaratıcı miksajlar yapmanızı sağlıyor. Snapchat ise bu uygulama ile birlikte TikTok pazarına baz alinarak özellikler ile karşımıza çıkabilir.

Voisey uygulaması, evvel alana çıktığı dönemlerde “müzik yaratmak amaciyla TikTok” şeklinde alana çıkmıştı. Kısa müddette İngiltere üzerinde popülerliğe kavuşan uygulama, Bir takım yaratıcı müzisyenlerin de kendini göstermesini sağladı.

Snapchat ise bu erken artık her platformda bulunan hikayeler, kaybolan iletiler ve Instagram ile özdeşleşen hususi filtrelerle yasamsal medyada tek çok ilkle karşımıza çıktı. Tahminler bu satın alma sonrası Snapchat’in TikTok ve Reels videoları benzeyen kısa müzikli video çekme özelliğine kavuşacağı yönünde.

snapchat, snap, Instagram reels, reels, TikTok, TikTok benzeri

Voisey

Ancak Voisey uygulamasında bulunan müzik miksajı özelliği, kısa videolarla tek araya getirilebilir. böylelikle platformun TikTok ve Instagram Reels videoları karşısında değişik tek ek sunabileceği düşünülüyor.

Snapchat’in bu uygulama amaciyla Daha ne civarindan tediye yaptığı alana çıkmış olmasa da, geçtiğimiz hafta da tek müzik uygulaması var olan İsrail girişimi Voca.ai amaciyla 70 milyon dolar tediye yaptığını hatırlatmakta yarar var.

Snapchat, Instagram‘ın hikayeler özelliğinin devreye girmesi sonrası, Türkiye’de dahil olmak üzere Bir hayli ülkede hatri sayilir büyüklükte tek kullanıcı kitlesi kaybetti. Şirketin o dönemde çıkardığı Spectacles isimli, video çeken ve Snap atabilen gözlük özellikle 2. çesidi ile tam tek düş kırıklığı yaratmıştı.

Halen ABD’de hatri sayilir büyüklükte tek kullanıcı kitlesi bulunan uygulama, tekrar popüler olmak amaciyla kesenin ağzını açmışa benziyor. Sizce Snapchat bu tertemiz yatırımlarla tekrar yasama dönebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

en iyi reels videolarıen iyi tiktok videolarıInstagram reelskısa videolarmüzik uygulamasıReels videolarısnapsnapchatTikTokTikTok videolarıvoisey

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir