Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Snapdragon 732G tanıtıldı: Orta segment telefonlar

Snapdragon 732G tanıtıldı: Orta segment telefonlar

Qualcomm Snapdragon 732G özellikleri için beklenen gün geldi. Snapdragon 730G modelinin bir üst versiyonu olarak nitelendirilen bu işlemci orta segment telefonlar için yeni bir alternatif.

Kendisini ilk kez Xiaomi’nin POCO modellerinde göreceğiz. POCO’nun üst düzey yöneticilerinden birisi olan Sam Jiang, bu işlemcinin bir telefonun fiyatı ile o telefonda yer alan özelliklerin arasında var olan fiyat — performans ilişkisini yeniden tanımlayacağını belirtti.

Qualcomm Snapdragon 732G özellikleri neler sunuyor?

Snapdragon 732G isimli bu donanım, 2.3 GHz hızında çalıştırılan Kryo 470 çekirdeği ile ön plana çıkıyor. Grafik biriminde Adreno 618 ünitesinden güç alan yeni işlemcide hızı 800 Mbps seviyesine kadar yükselebilen X15 LTE modemi mevcut.

Qualcomm, Snapdragon 730G’de de Adreno 618 donanımının bulunduğunu ancak 732G modelindeki grafik ünitesinin görüntü işleme konusunda çok daha yetenekli olduğunu söyledi. Ayrıca bu işlemcide Snapdragon Elite Gaming özelliği de bulunuyor. Qualcomm Snadpragon 732G özellikleri için başka neler söylendi?

Qualcomm Snapdragon 732G özellikleri

Merkezi ABD’de bulunan üretici firma bu özelliğin oyunlarda zengin renkleri, yüksek parkaklığı, gerçekçi ve sürükleyici deneyimi tercih eden oyunseverler için uygun olduğunu belirtmişti. Buna ek olarak yeni işlemcinin daha iyi bir batarya performansı da sunacağı ifade edildi.

Grafik konusunda Snapdragon 730G’ye göre yüzde 15 daha yüksek performans sunacağı söylenen Snapdragon 732G, HDR deneyiminin yanı sıra oyunlarda hile kullanılmasının önüne geçen yazılımları da destekliyor. Son olarak bu işlemcinin fiyatı henüz belli değil.

Snapdragon 732G özellikleri

8 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bu işlemcide 1 adet Kryo 470 “Prime” çekirdeği mevcut. Bu çekirdek 2.3 GHz hızında çalıştırılıyor. Kendisinde bulunan diğer çekirdekler şu şekilde: 1 adet Kryo 470 (2.2 GHz) ve 6 adet Kryo 470 (1.8 GHz).

1.8 GHz hızında çalıştırılan çekirdekler performans verimliliğinin sağlanması adına üretildi. 2.2 GHz hızında çalıştırılan çekirdek ise yüksek performansın sürekliliğini sağlayacak. 4K HDR video çekmek isteyenler de 732G işlemcisinden yararlanabilecek.

Prime olarak adlandırılan ve performansa odaklanan çekirdekleri ARM Cortex-A76 mimarisi destekliyor. Geriye kalan çekirdekler ise ARM Cortex-A55 mimarisi tarafından destekleniyor. Qualcomm Snadpragon 732G özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Orta düzey akıllı telefon modelleriOrta düzey akıllı telefonlarOrta düzey telefon modelleriOrta düzey telefonlarorta segment akıllı telefonlarorta segment telefonlarQualcomm Snapdragon 732GQualcomm Snapdragon 732G özellikleriQualcomm Snapdragon 732G işlemcisisnapdragon 732gsnapdragon 732g özellikleriSnapdragon 732G işlemcisi

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir