Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Snapdragon işlemcili ilk Honor telefon geliyor

Snapdragon işlemcili ilk Honor telefon geliyor

Birkaç ay evvel Huawei’den ayrılarak bağımsız tek marka vaziyete gelen Honor’da evvel farklıklar yaşanmaya başladı. Şirketin Qualcomm ile görüştüğü Başka bir deyişle Snapdragon işlemcili Honor telefonların yakında gelebileceği belirtiliyor.

Honor V40 serisi Snapdragon işlemci ile gelebilir

Honor V40 serisi akıllı telefonların içinde bulunduğumuz ocakta ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu telefonlarda MediaTek işlemcilerin kullanılması beklenirken, ilerleyen aylarda Qualcomm işlemciye sahip versiyonların da gelebileceği argüman ediliyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/01/snapdragon-islemciye-sahip-ilk-honor-akilli-telefon-geliyor-4.jpg

Şirkete yakın kaynaklar Yalnızca Qualcomm ile görüşülmediğini, Samsung Exynos işlemci seçeceğinin de değerlendirildiğini belirtiyor. Snapdragon Teknoloji Zirvesi etkinliğinde, Honor iş birliği sorulduğunda Qualcomm yetkilisi işbirliği yapmayı dört gözle beklediklerini söylemişti.

Eğer Qualcomm ve Honor işbirliği gerçekleşirse Honor, ABD‘den ithal edilen donanım ve yazılım ürünlerini kullanabilecek. Bu sayede Honor telefonların Google yasağından kurtulabilmesinin önü açılmış olacak.

honormobil işlemciQualcommSnapdragon

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir