Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Son Dakika – Oppo Türkiye’ye yatırımı doğruladı

Son Dakika – Oppo Türkiye’ye yatırımı doğruladı

Oppo’nun Türkiye’ye yapacağı yatırım tek müddettir teknoloji gündemini meşgul ediyordu. Oppo ülkemiz resmi İzah ile yatırım haberlerini doğruladı. Oppo ülkemiz CEO’su Weijan Zhou konuya ait resmi İzah yaptı.

Oppo ülkemiz CEO’sundan hükümete teşekkür

Akıllı telefon pazarında hayat çapında 40’tan çok ülkede başarılı tek geçmişi ve kuvvetli amaçlari bulunan, lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı aldı. mevzu hakkinda İzah yapan OPPO ülkemiz genel Müdürü Weijian Zhou süreçle alakalı bilgi verirken teferruatları dahada ardindan paylaşacağını belirtti. Zhou’nun izahı şöyle: 

“OPPO, türk mali topluma vermiş olduğu sözün tek parçası olarak tek müddettir Türkiye’ye dahada çok yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle müspet müzakereler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla alakalı yakında sizlerle dahada çok bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve müspet destekleri amaciyla teşekkür ederiz.”

Çinli mobil telefon üreticisi Oppo’nun Türkiye’ye yatırım yapacağı haberi iki vakit evvel gündeme gelmişti. Samsung’la birlikte isimi geçen şirketin Kocaeli ve İstanbul’da 50 milyon dolar yatırımla tek fabrika kuracağı ileri sürülmüştü.

oppoOppo Türkiyeoppo ülkemiz fabrikaweeijan zhou

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir