Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Sony Xperia 5 II için detaylar gelmeye başladı

Sony Xperia 5 II için detaylar gelmeye başladı

Sony Xperia 5 II özellikleri amaciyla evvel veriler kendisini göstermeye başladı. Firma Türkiye’den çekildi ama akıllı telefon geliştirmelerine ayni ritimde devam ediyor. Firmanın tertemiz amiral gemisi modeli, sahip olduğu özelliklerle dikkat çekmeye başladı.

Yeni modelin dahada evvel kullanıcılarla buluşan Sony Xperia tek II ile eş yanlarının olduğu görülüyor. Bununla birlikte Sony Xperia 5 modeli de kullanıcılarla erişmiş ve sahip olduğu özelliklerle rakipleriyle yarış dahil kismina girmişti.

POCO X3 ile çekilen evvel resim paylaşıldı!

Sony Xperia 5 II özellikleri

Yeni modelin sızdırılan nitelikleri arasında ekran amaciyla dikkat çeken detaylar yer alıyor. 6.1 ‘ büyüklüğünde Full HD+ HDR OLED ekranlı modelin 21:9 çerçeve oranı bulunuyor. Ayrı olarak bu ekran, nihayet vakitlerde görmeye alıştığımız 120 Hz tazeleme hızını da kullanıcılara sunacak. Böylelikle modelin başka amiral gemisi modellerle yarışabileceği belirtiliyor.

Sony Xperia 5 II amaciyla evvel detaylar arasında işlemci olarak Snapdragon 865 kendisini gösteriyor. Bu işlemcinin özelliklerine baktığımızda da karşımıza 7 nm fabrikasyon süreci, 2.84 GHz hızında çalışabilen Kyro 585 çekirdekler yer alıyor. Bununla birlikte Adreno 650 GPU da işlemcide yer alıyor. Ayrı olarak model 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla kullanıcılarla buluşacak.

Sony yeni sezon modelleri amaciyla kamera dikkat çeken mühim ayrinti oluyor. Bu modelde de 12 piksel f/1.7 anne kamera, 12 piksel 124 derece ultra açılığı kamera ve 12 piksel 3x yakınlaştırma yapabilen telefoto kamera bulunuyor.

3.5 milimetre kulaklık girişi ve microSD kart girişi olduğu anlatilan tertemiz modelin 4.000 mAh batarya ile kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

sonySony XperiaSony Xperia 5 IISony Xperia 5 II özellikleri

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir