Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Sony’den orta segment: Sony Xperia 10 III

Sony’den orta segment: Sony Xperia 10 III

Sony Xperia III adli tertemiz modelin işlemcisi orta segment kategorisinde bulunan akıllı telefonlara yönelen kullanıcılara göz kırptı. 5 Mayıs 2020 tarihinde Xperia 10 II ile tanışmıştık ve kendisi Snapdragon 665 ile donatılmıştı.

9 ay evvel Xperia tek II ile Xperia Pro tanıtılmıştı. Her iki modelde 5G teknolojisi mevcut. Bu akıllı telefonlar ortada – üst segment olarak nitelendiriliyor. Japon firmanın şimdiki hedefi Tamamiyle ortada segment pazarına yönelmek ve bu pazarda başarılı olmak.

Sony Xperia 10 III işlemcisi ile Xperia 10 II’nin izinden gidecek

Kullanıcı isimi “NodSikharulidze” var olan tek kişi, Sony’nin Snapdragon 690 ve Snapdragon 875 ikilisine odaklandığını söyledi. dahada evvelki haberlerde Xperia 10 II Plus’ın Snapdragon 720G işlemcisi ile güçlendirileceği belirtilmişti.

Daha ardindan Sony’nin bu işlemciden vazgeçtiğini ve 5G teknolojisi amaciyla mesai uygulamak istediğini öğrenmiştik. Xperia tek III’ün Snapdragon 875’ten güç alacağı argüman edildi. Ayrı olarak bu akıllı telefonun arkasına dört adet kamera yerleştireleceği konuşuluyor. Sony  Xperia 10 III amaciyla hazırlanan kameralar ile alakalı Daha tek bilgi yok.

Sony Xperia III

Snapdragon 690 ise Xperia 10 III’e arkadaşlık edecek. Kendisinin Snapdragon 675’e göre yüzde 20 dahada çok işlemci hızı ve yüzde 60 dahada çok grafik performansı sunduğu biliniyor.

Xperia tek III ile Xperia 10 III’ün üç ayin ardindan piyasaya sürüleceği düşünülüyor. 8 nm fabrikasyon zamani ile üretilen Snapdragon 690’ın bu akıllı telefon ile neler yapacağını göreceğiz.

Qualcomm Snapdragon 690 duyuruldu! İşte özellikleri

Qualcomm Snapdragon 690 duyuruldu! İşte nitelikleri

Qualcomm, 5G destekleyen tertemiz modeli var olan Snapdragon 690’ı tanıttı. Qualcomm Snapdragon 690 nitelikleri kullanıcıları mutluluk dolu edecek.

orta segment akıllı telefonlarOrta segment modelleriSnapdragon 690sonysony haberleriSony Xperia 10 IIISony Xperia 10 III özellikleri

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir