Ana Sayfa / İnternet / Spotify kullanıcılara yanıt verecek! İşte detaylar

Spotify kullanıcılara yanıt verecek! İşte detaylar

Spotify‘ın sesle kontrol uygulaması ile ilgili yeni gelişmeler kaydedilmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgilerden anlaşıldığı kadarı ile Spotify Voice, ilerleyen zamanlarda Apple’ın Siri ve Google’ın Assistant sesli asistanları gibi kullanılmaya başlanabilir. Zira bu yönde atılmaya hazırlanan yeni adımların detayları ortaya çıktı.

Spotify Voice kullanıcılara yanıt verecek

Şimdiye kadar Spotify Voice sadece kullanıcıları dinleyerek şarkı seçimleri gibi komutları yerine getirmek üzerine kuru bir sistem olarak kendini gösteriyordu. Şimdi ise Spotify sesli asistan uygulamasının kullanıcılar ile diyalog kuracağı ve kendine özgü bir sesi olacağı bilgisi paylaşıldı.

Spotify Voice

Örneğin kullanıcı herhangi bir şarkının çalınmasını sesli komut üzerinden istediğinde, sadece şarkı otomatik olarak çalmaya başlayarak komut tamamlanmayacak. Öncesinde “İşte çalınmaya başlıyor!” gibi farklı cümleler telaffuz edilecek. Komutlara göre bu cümlelerin farklılık gösterceği tahmin edilebilir.

Bu işlemlerin uygulama üzerinden değil, bilgilerin sunuculara internet üzerinden ulaştırılması ile sağlanması planlanıyor. Bu bilgilere ek olarak seslendirmenin ilk örneği de ortaya çıkmış durumda.

Şu an için anlaşıldığı kadarı ile Spotify, sesli asistan konusunda ciddi çalışmalar yapıyor. İlerleyen dönemlerde Amazon, Apple ve Google arasına kendi sesli asistanı ile dahil olacak kadar ciddi gelişmeler kendini gösterir mi bilinminmez ama bu konuda önemli çalışmalar yapılması dikkatleri üzerine çekiyor.

spotifyspotify sesli asistanSpotify Voice

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Ekşi Sözlük, nefret ve ayrımcılık için önlem alıyor!

15 Şubat 1999 seneninde kurulan Ekşi Sözlük, yaptığı çalışmalar ve gündeme getirdiği konular ile gündemde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir