Ana Sayfa / İnternet / Spotify’den podcastler için önemli güncelleme-hemen incele

Spotify’den podcastler için önemli güncelleme-hemen incele

Tıpkı Apple Music benzeri kullanıcılarına çeşitli yenilikler sunmayı hedef alan popüler müzik platformu Spotify, podcastler amaciyla mühim yarar sağlayacak tek güncellemenin yolda olduğunu duyurdu. Şirket güncellemenin tek sonraki haftalarda geleceğini paylaştı.

Spotify, podcastlerde transkripsiyon (metne dönüştürme özelliği) özelliğinin beta sürümü olarak tek sonraki haftalarda iOS ve Android‘de erişilebilir vaziyete geleceğini açıkladı. Şirket beta sürümünün parçası olarak tek sonraki haftalarda tespit edecek hususi ve Özgün programların otomatik olarak metne dönüştürüleceğini aktardı.

Spotify yeniliği kısa süre içinde bütün podcastlere uygulayacak

Yeni kalite kullanıcılara podcastleri sesli dinleme veyahut konuşma metni olarak okuma imkanı sağlayacak. Kullanıcılar özelliği kullanmak amaciyla metne dokunacak. Spotify yaptığı açıklamada, özelliği kısa süre içinde tüm podcastlerde etkinleştirmeyi amaçladığını ifade etti.

Özellik hiç Kuşkusuz podcastleri dinlemek adina okumak istek eden kullanıcılar amaciyla faydalı olacak. Öte istikametten şirket, podcast amaciyla bu yeniliği sunan ilk uygulamalardan biri olacak.

spotify-podcastlere-metin-destegi-getiriyor

Transkripsiyon özelliğinin yanı sıra Spotify, bugünden bu yana düğme renklerinde, yazi biçimlendirmesinde ve boyut açısından görsel değişikliklere uğrayacak. Şirket bu yeniliklerle görme ve duyma Özürlü kişilerin uygulamada dahada huzurlu gezinmesini ve kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bununla birlikte iOS kullanıcıları, ayarlardan yazi boyutunu çok dahada hatri sayilir büyüklükte vaziyete getirebilir. Bunu uygulamak amaciyla Ayarlar> Erişilebilirlik‘e gidip Ekran ve yazi Boyutu seçeneğine dokunmak yeteri civarindan olacak. Bu sekmeden iOS kullanıcıları, metinleri istek ettikleri ölçüde büyütmek amaciyla İhtiyaç duyulan ayarlamaları yapabilir.

müzik uygulamasıpodcastspotfiySpotify Podcastspotify podcast yazi özelliği

Check Also

e-Devlet’te yeni hizmet: Din değişikliği!

e-Devlet kapısı üzerinden aldığımız hizmetler her geçen gün artıyor ve bu sayede devlet dairelerinde herhangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir