Ana Sayfa / Sinema / Tek mekânda geçen 8 sürükleyici film

Tek mekânda geçen 8 sürükleyici film

Tek mekanda geçen filmler kategorisi olarak adlandırılan tek film sektörü, yeryüzünde hızla dağılan tek sektör olarak dikkat çekiyor. Tek tek yerde geçen filmler, oldukça iyi gelirler ve çeşitli mükafatlar kazanabiliyor.

Bu yazımızda 8 adet film bulunuyor. Sinema piyasasinin kendisinin içinde ek türler üretmesi izleyicileri mutluluk dolu ediyor. Dilerseniz sözü dahada çok uzatmadan içinde Türk filmlerinin de olduğu listemizi sizler ile paylaşalım.

Tek mekanda geçen filmler: Cebimdeki Yabancı

Yönetmenliğini Serra YILMAZ’ın yaptığı Cebimdeki Yabancı, 2 Şubat 2018 tarihinde gösterime girdi. Senaryosu Murat DİŞLİ tarafından hazırlanan bu film, ak perdeye komedi ve gerilim filmi olarak aktarıldı.

Serkan ALTUNORAK, Şebnem BOZOKLU, Belçim BİLGİN ve Çağlar ÇORUMLU benzeri meşhur oyuncuların bulunduğu Cebimdeki Yabancı, 96 dakika sürüyor. 20 Haziran 2018 tarihinde tekrar gösterime giren bu filmin IMDb puanı 6.9/10.

Tek mekanda geçen filmler

Filmin anne konusu tek akşam yemeği çevreninde şekilleniyor. 7 arkadaş aş yerken tek oyun oynamaya karar veriyor. Bu oyunun en mühim kuralı, masada bulunan kişilerin kendisine ait var olan telefonunu masanın üstüne koyması.

Bu kararın alınmasının derhal peşinden Hanedeki huzur ağır ağır azalır. çünkü bu oyunun kaidenine göre masaya koyulan telefonlara gelen iletiler ve sesli bildirimler tek tek çok sesle okunmak zorundadır.

Tek tek yerde geçen filmler

Böylece herkesin sırları alana dökülmeye başlar. Bu sebepten dolayı yakın arkadaşlar artık birbirine yabancılaşır ve film bu mevzu çevreninde dönmeye ayni ritimde devam eder. Bu filmin tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz. Kendisinin IMDb sayfasına “buradan” ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Canavarlar Sofrası / The Monsters’ Dinner

25 Mayıs 2012 tarihinde Türk izleyicilerinin beğenisine sunulan Canavarlar Sofrası, Ramin MATİN’in yönetmenliğinde çekildi. Antalya Altın Portakal Film Festivali İzleyici Ödülü’nü galip gelen bu film, Kamdine KHOSROWKHAVAR tarafından kaleme alındı.

İbrahim SELİM, Gizem ERDEM, Tuğrul TÜLEK ve Pınar TÖRE benzeri isimler bu film yerine çaba veren oyuncular arasında yer alıyor. IMDb puanı 5.9/10 var olan Canavarlar Sofrası, görece düşük var olan puanına karşın Bir hayli seyirci tarafından sürükleyici tek film olarak anılıyor.

Tek mekanda geçen film

Bu filmde de akşam yemeği çevreninde şekillenen tek senaryoya rastlıyoruz ve 85 dakika süresince evli var olan J ve M çiftinin maceralarına konuk oluyoruz. J ve M çiftinin K ve D çiftini ağırladığına şahitlik ediyoruz.

Bu dört kişinin yaşadığı dünya, hakikat yasamda var var olan gelenekler ile uyuşmuyor. çünkü bu filmde tek kişinin öldürülmesi, argo dolu tümcelerin kullanılması, nefret suçlarının işlenmesi ve sanatın kötülenmesi gayet normal karşılanıyor.

Tek yerde geçen film

Haz ve tüketim odaklı tek iletişimin yansıtıldığı Canavarlar Sofrası adli filmde J adli kişinin herkesten gizlediği tek giz mevcut. Bu sırrı öğrenmek ve gerilim dolu sahnelere şahitlik etmek size kalmış.

Aşağıdaki tanıtım videosu bu film ile alakalı dahada çok düşünce edinmenizi sağlayabilir. Kendisinin IMDb sayfasına “buradan” ulaşabilirsiniz ve kendisi ile alakalı yayımlanmış var olan verileri inceleyebilirsiniz. İyi seyirler.

12 Angry Man12 Öfkeli AdamBuriedCanavarlar SofrasıCebimdeki YabancıDünyalıDogvilleGünbatımı SınırıTek tek yerde geçen filmlerTek mekanda geçen filmTek mekanda geçen filmlerTek mekanda geçen sürükleyici filmlerTek mekanda geçen Türk filmleriTek mekanda geçen yabancı filmlerTek yerde geçen filmTek yerde geçen filmlerTek yerde geçen Türk filmleriThe Man from EarthThe Monsters’ DinnerThe Sunset LimitedToprak Altında

Check Also

Netflix Türkiye’de bugünün en iyileri

Netflix’te en çok izlenen yapımlar değişiyor ve platforma da tertemiz içerikler eklenmeye ayni ritimde devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir