Ana Sayfa / Otomotiv / Tek şarj ile 800 km’den daha fazla…

Tek şarj ile 800 km’den daha fazla…

İlk olarak Amerika’da satışa sunulacak var olan otomobilin ücreti da menzili ve motor gücü civarindan dikkat çekiyor. Bir takım değişik versiyonlara sahip var olan Lucid Motors Air 80 bin ila 170 bin dolar arasında ücret etiketlerine sahip.

Yazının başında da belirttiğimiz benzeri markanın en performanslı otomobili var olan bu araç 0’dan 100 km/s hıa tam 2.5 saniyede ulaşabiliyor. Aracın tam dolu bataryalarıyla gideceği menzilin ise 835 kilometre olduğu belirtiliyor.

Otomobilin evvel satışa sunulacak var olan çesidi en performanslı ve en pahalı var olan versiyonu. Bu aracın 2022 seneninde Amerika’da yollarda olması bekleniyor. Lucid Motors’un bu otomobilinin en baz modeli ise 80 bin dolardan satışa sunulması hedefleniyor. Bu aracın menzili ise Dream versiyondan dahada az olacak.

Lucid Air’in satış ücretinin Tesla Model S’den çok değişik olmadığı dikkatleri çekse de çok performanslı modelinin ücreti Tesla’nın otomobillerinden çok dahada çok olduğu belirtiliyor. bunun için karşın Lucid’in menzil ve at gücünün de çok olması işleri değiştiriyor.

Amerika Dolar oto

Check Also

2. el fiyatları 50 bin ile 150 bin TL arasına sıkıştı

2. el otomobil pazarındaki hareketlilik son günlerin en popüler konuları arasında. Sahibinden internet sitesi, pazarın kasım ayı verilerini açıkladı. Buna göre kasım ayı boyunca yayınlanan otomobil ilanlarının neredeyse yarısı '50 bin TL ile 150 bin TL' aralığında...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir