Ana Sayfa / Teknoloji / Telefonlara en çok indirilen uygulamalar

Telefonlara en çok indirilen uygulamalar

Medya takip müessesesi Ajans Press’in, We Are Social verilerinden ele geçirdiği bilgilere göre, 2019 seneninde en çok indirilen uygulamalar belli oldu. Böylelikle popüler konuşma uygulaması WhatsApp Messenger birinci sırada yer alırken, 2. sıraya Facebook, üçüncü sıraya ise Facebook Messenger’ın yerleştiği kaydedildi. İlk 10’da bulunan başka uygulamalar ise Wechat, Instagram, Tiktok, Alipay, QQ, Taobao, ve Baidu oldu. Öte istikametten en çok indirilen mobil oyunlara bakıldığında evvel sırayı PUBG’nin aldığı gözlendi. İkinci sırada ise uzunca müddettir var var olan Candycrush Saga yer alırken, üçüncü sıraya Honour Of Kings’in yerleştiği saptandı.

Medya takip kurumu, yasamsal medya ile alakalı Medyaya yansıyan havadis adetlerini inceledi. Ajans Press ve PRNet’in dijital medya arşivinden derlediği bilgilere göre, geçen sene yasamsal medya ile alakalı Medyaya 137 bin 258 havadis yansıdığı tespit edildi. mahalli ve ulusal olmak üzere bütün yayın gruplarında yasamsal medya ile alakalı yansıma çıkarken, Pubg oyununun geçen sene 689 havadis ile gündemde bulunduğu kaydedildi. E-spor faaliyetlerinin ise en çok havadis yansıması bulan başlıklara arasında bulunduğu görüldü.

Check Also

iPhone’lara gelen “Evde kal” uyarısının Vodafone’da yaşanan teknik arızdan kaynaklandığı öğrenildi-hemen incele

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen "Evde kal Türkiye" bildirimi yüzünden şaşkınlığa uğradı. Yüksek bir alarm sesiyle birlikte üst üste gelen bildirimleri susturamayan kullanıcılar sosyal medyadan isyan etti. Operatör sağlayıcısı Vodafone, bildirimin kendi teknik hataları yüzünden kaynaklandığını söyleyerek özürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir