Ana Sayfa / Otomotiv / Tofaş’tan üretime ara

Tofaş’tan üretime ara

Türkiye’nin en çok satan otomobilinin üretildiği Bursa’daki Tofaş fabrikası, sene sonu envanter sayımı ve bakım çalışmaları hasebiyle üretime belli tek süre olarak ara veriyor. sene nihayetinde Başka bir deyişle 31 Aralık’ta başlayacak var olan ara, 12 ocakta tarihine civarindan ayni ritimde devam edecek.

Firmanın KAP’a yaptığı açıklamada, “Faaliyetlerin Kısmen veyahut Tamamiyle Durdurulması veyahut İmkansız vaziyete Gelmesi” denildi. Üretime verilen aranın nedeni olarak ise “Yıl sonu envanter sayımı ve bakım çalışmaları hasebiyle üretime belli tek süre olarak ara verilmesi” olarak belirtildi.

Tofaş’ın KAP’a yaptığı açıklama;

Şirketimiz Bursa Fabrikasında sene sonu envanter sayımı ve imalat hatlarında yapılacak planlı bakım ve yatırım çalışmaları nedeni ile 31 Aralık 2020 – 12 ocakta 2021 tarihleri arasında üretime belli tek süre olarak ara verilecektir. Fabrikamız 13 ocakta 2021 Çarşamba bugünü üretime başlayacaktır.

‘ALTIN FABRİKA’ ÖDÜLLÜ TESİS

Tofaş, Fiat Chrysler Automobiles’a (FCA) bağlı 400 fabrikanın bulunduğu WCM -Dünya Klasında Üretim Programı- değerlendirmesinde, oto fabrikaları içinde maksimum puana erişmişti. beynelmilel kuruluşların imalat faaliyetlerinde küresel standartları tespit eden WCM programı kapsamında, 2013 seneninde ‘Altın Fabrika’ unvanını alan ve FCA bünyesindeki en iyi fabrikalardan biri var olan Tofaş, var puanını 81’e yükselterek mühim tek muvaffakiyet elde etmişti.

İlginizi ÇekebilirTofaş'ın Bursa'daki fabrikası zirvede...Tofaş'ın Bursa'daki fabrikası zirvede…

Altın Bursa Çarşamba hayat Fiat oto ülkemiz

Check Also

MTV 2021 yılında ne kadar olacak? MTV zam oranı belirlendi

Yeni yıla girmeden zamlar gelmeye başladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yeni yılla birlikte düzenleme gelirken, ücretlerde de yüzde 9.11 civarında artış yaşanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir