Ana Sayfa / Tekno Haber / Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen vakit ilerliyor olması, Bir hayli ülkenin alakasını çekiyor. SİHA’lar ile Suriye ve Libra’da gerçekleştirilen operasyonlar vatan dışında etkinlik gösteren medya kuruluşlarında oldukça konuşulurken, Cumhurbaşkanlığı müdafaa Sanayii Başkanı İsmail Demir‘den sevindirici tek havadis dahada geldi.

Türk müdafaa endüstri Azerbaycan ile iş birliği içerisinde!

Nahçivan Özerk Cumhuriyeti silahlı güç Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan müdafaa bakanimiz Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov’u konuk eden Demir yasamsal medyada yaptığı paylaşımda, ” İki kardeş ülkenin tek sefer dahada tek kalp olduğunu bütün dünyaya göstermemiz koşul olan tek dönemde, müdafaa sanayiinde de işbirliği konularımızı görüştük.” ifadelerini kullandı.

Bir millet İki Devlet!” vurgusunu yenileyen Demir, Azerbaycan ordusuna tertemiz sistemler kazandırmanın yanı sıra var sistemlerin modernizasyonu, bakım onarım ve eğitim faaliyetleri ile alakalı birlikte çalışılacağının müjdesini verdi.

Savunma sanayiimiz SİHA’larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize civarindan bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her vakit Azerbaycan’ın emrindedir!

cumhurbaşkanlığısavunma sanayitürk müdafaa sanayiİsmail Demir

Check Also

Hepsiburada’da küçük ev aletleri indirimde!

Hepsiburada indirim rüzgarı bütün hızıyla ayni ritimde devam ediyor. Bir hayli değişik kategoride ahenk gösteren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir