Ana Sayfa / Tekno Haber / Türkiye Uzay Ajansı ile ertelenen uçuşu izledik

Türkiye Uzay Ajansı ile ertelenen uçuşu izledik

SpaceX, uzaya evvel hususi yolculuğunu yapmaya hazırlanıyordu. 27 Mayıs Cumartesi bugünü TSİ 23:33’te gerçekleştirilecek uçuş, dakikalar kala, sema koşulları hasebiyle ertelendi. Erteleme kararını öğrendiğimiz canlı yayında biz de Türkiye feza Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım‘dan Türkiye’nin feza çalışmalarıyla alakalı mühim veriler aldık.

SpaceX Falcon 9 roketi fırlatılamadı

SpaceX ve NASA işbirliği ile gerçekleştirilecek bu uçuş ile tertemiz tek feza çağının da başlayabileceği konuşuluyor. Biz de bütün var olan biteni 22:00’da başlayan yayınımızda sizlerle paylaştık. Uçuş ertelense de biz, Türkiye’nin feza çalışmalarıyla alakalı mühim veriler elde ettik.

Florida’daki NASA Keneddy feza Merkezi’nden fırlatılacak var olan evvel astronotlu Falcon 9, ülkemiz saati ile 30 Mayıs gecesi 22:22’de başlayacak. SpaceX Demo-2 uçuşu olarak adlandırılan bu tarihi olaya NASA astronotları Doug Hurley ve Bob Behnken, Falcon 9 içinde canlı şahitleri olacak.

NASA şimdiden SpaceX’ten 48 astronotlu 12 feza uçuşu amaciyla 2.5 milyar dolarlık rezervasyon yapmış bulunuyor. Başka bir deyişle yer başına 50 milyon dolar eden bu uçuşlar, NASA’nın Rusya’ya ödediği tutardan çok dahada düşük.

Falconfalcon 9falcon 9 roketispacex falcon 9 roketispacex evvel astronotlu uçuşuzaya uçuş

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir