Ana Sayfa / Sosyal Medya / Twitter listeler için yeni özelliği duyurdu

Twitter listeler için yeni özelliği duyurdu

Günümüzde en çok kullanılan yasamsal medya uygulamalarından olan Twitter, listeler özelliğini de uzunca tek müddettir kullanıcılarına sunmuştu. ama art planda var olan özelliğin kullanımını yaygınlaştırmak emeliyle tek güncelleme yapıldı.

Güncellemeyle birlikte listelerin keşfi artık çok dahada basit olacak. Üstelik bu listeler, dahada evvelce de olduğu benzeri her kullanıcı tarafından oluşturulup hazırlanabiliyor. Dileyen kullanıcılar listelerini gizli, dileyen kullanıcılar açık yapabiliyor.

Twitter listeler kullanımı dahada basit olacak

Kullanıcılar, Twitter hesaplarından Bir hayli hesaplarından, Bir hayli hesabı takip ediyor. ama bu hesapların türlerine göre ayrılması Yalnızca listeleme özelliğiyle sağlanabiliyor. Ayrı olarak tek hesabı takip etmeden listeye dahil ederek de takibini uygulamak mümkün. bu yüzden birbiriyle eş konuları bulunan hesapların takibi dahada basit oluyor. anne sayfada gösterilmeden hesapların paylaşımlarını takip etmek mümkün oluyor.

Kullanıcılara önerilen hesap tavsiyeleriyle birlikte Twitter listeler de tavsiyelerde bulunacak. Ayrı olarak dahada evvelce hazırlanan listeler amaciyla de arama özelliği getirilecek. Böylelikle belli tek konuda hazırlanmış var olan liste dahada çok kişiye ulaşacak.

Twitter resmi hesabından, yapılan yenilik ile alakalı tanıtım ise şöyle:

Özelliğe İzah olarak “Bir liste hazırla. tertemiz listeler keşfet. tek listeyi takip et. tek listeyi tweet at.” yazıyor. Hazırlanan görselde özelliğe ait detaylar kendisini gösteriyor.

Twitter, dahada evvel de sesli tweet kullanımı başlatmıştı. Sınırlı kullanıcı tarafından denenmeye başlanan özellikle birlikte kullanıcılar ses kayıtlarını paylaşabiliyor.

Örnek tek listeye buradan ulaşabilirsiniz.

twittertwitter listelertwitter listeler özellikleritwittler listeler kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir