Ana Sayfa / Oyun / Ünlü futbol kulübü Football Manager’ı dava etti!

Ünlü futbol kulübü Football Manager’ı dava etti!

İngiltere Premier Ligi’nin ve Avrupa’nın hatri sayilir büyüklükte spor kulübü Manchester United, Football Manager serisinin yayıncısı Sega ile geliştiricisi Sports Interactive‘e ticari marka ihlali hasebiyle dava açtı.

Sega ve Sports Interactive ise Football Manager  ve Championship Manager oyunlarında dava konusu var olan materyalleri 1992’den bu yana şikayet edilmeden kullandığını belirtti. Sports Interactive’in patronu Miles Jacobson, tespit edecek nedenlerden dolayı bu mevzu hakkinda tek yorum yapamayacağını söyledi.

Manchester United, Football Manager’ı dava etti

Kulüp, mevzu hakkinda olarak Football Manager’ın oyunda resmî  Manchester United armasını kullanmadan ticari markasını ihlal ettiğini argüman ediyor. Kulübün avukatı bu vaziyetle alakalı olarak Manchester’ın armasına lisans verme hakkından yoksun ettiğini söyledi.

Oyuncuların Manchester United İsiminin yanında armasını  görmeyi beklediğini belirten avukat,ve bu başarısızlık yanlış kullanım mananına geliyor,” dedi. takim ise avukatlarının argümanını onay etmesiyle birlikte;  video oyunları bağlamında netlikle belli tek süre tertemiz ve ama netlikle tartışılması gerektiğini söyledi.

Buna karşılık olarak Sega ve Sports Interactive’in avukatı, oyunda kullanılan “basitleştirilmiş” takim rozetinin her tertemiz oyun başlatıldığında rastgele seçilen 14 genel arma şablonundan biri olduğunu söyledi. Ayrı olarak Sports Interactive’in uzunca vakittir kulübün görevli ve oyuncularına oyunun kopyalarını gönderdiğine de dikkat çekti.

Kulübün teknik patronu Ole Gunnar Solskjaer, kulübün tek oyuncusu iken Football Manager’ın taktiklerini mükemmelleştirmesinde muavin olduğunu söylemişti.

Football Manager 2020Football Manager davaFootball Manager lisans sorunuFootball Manager Manchester United

Check Also

The Last of Us 2 için bir iyi ve bir kötü haber

Aldığı analiz puanları ve ele geçirdiği satış rakamları sayesinde gündemde var olan The Last of …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir