Ana Sayfa / Donanım / Uygun fiyatlı Raspberry Pi 4 ile EBA’ya girdik!

Uygun fiyatlı Raspberry Pi 4 ile EBA’ya girdik!

Ülkemizdeki dolar kuru ve elektronik ürünlere uygulanan ek vergiler nedeniyle neredeyse bütün elektronik cihazların fiyatı arttı. Mart ayından bu zamana kadar kısa bir süre hariç uzaktan eğitime devam eden öğrenciler, EBA derslerini izlemek için bilgisayar ya da tablet arayışına girdi. Fiyatların cep yaktığı bu dönemde, çok daha uygun bir fiyata bu ihtiyacı gidermek mümkün. İhtiyacınızı giderecek Raspberry Pi 4 incelemesi ile karşınızdayız.

Uygun fiyatlı Raspberry Pi 4 ile EBA dersi izledik!

Bir bilgisayar için gerekli olan işlemci, bellek ve giriş çıkışlar gibi tüm birimleri tek bir kart üzerinde toplayan Raspberry Pi 4, bütçesini çok fazla zorlamak istemeyenler için güzel bir seçenek. Özellikle bilgisayar ve tablet fiyatlarının çok artmasından sonra öğrencilerin uzaktan eğitimde kullanılan EBA canlı ders izleme ve katılım sorunlarını çözebilecek bir bilgisayar incelemesi ile karşınızdayız. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan videomuza geçelim. İyi seyirler.

Raspberry Pi 4’e sahip olmak için linke ulaşabilirsiniz.

Raspberry Pi, tek kart bilgisayar olarak tanımlanıyor. Bunun anlamı, bir bilgisayar için gerekli olan işlemci, RAM, giriş/çıkışlar gibi tüm birimler tek bir devre kartı üzerinde toplanıyor. Küçük tasarımı ve kompakt yapısı sayesinde bu bilgisayarları robotik projelerinizde, akıllı ev sistemlerinde, gömülü sistemlerde, kiosk’larda, hatta klavye/fare, ekran gibi çevre birimleri bağlayarak masaüstü bilgisayar olarak da kullanmak mümkün.

Raspberry Pi, Linux işletim sistemlerinin yanı sıra oyun makinesi, medya merkezi, ağ cihazı gibi işlevleri yerine getirmesi için özel olarak geliştirilmiş çok sayıda hazır sistemi çalıştırabilme özelliğine sahiptir.

Raspberry Pi 4 ile neler yapılabilir?

Raspberry Pi ile Linux işletim sisteminde çalışan hemen hemen bütün programlama dillerini kullanarak yazılım projeleri geliştirebilirsiniz. Buna ek olarak;

– Elektrik motorlarının hareketlerini kontrol edebilir,
– Kendi IP kameranızı yapabilir,
– Cihaz açıp kapatma projeleri geliştirebilir,
– Klavye, ekran ve fare ile bilgisayar olarak kullanabilir,
– LED ışık kontrolü yapabilir,
– Televizyon veya bir monitöre bağlayarak medya oynatma aracı olarak kullanabilirsiniz.

Raspberry Pİ 4’e sahip olmak için linke ulaşabilirsiniz.

eba canlı ders için bilgisayareba için uygun bilgisayarraspberry pi 4raspberry pi 4 eba incelemesiraspberry pi 4 eba incelemesi sdnraspberry pi 4 ile ebaraspberry pi 4 incelemesiraspberyy pi nediruygun fiyatlı bilgisayar

Kaynak :shiftdelete

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi ortaya çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi , Geekbench üzerinde alana çıktı. Masaüstü bilgisayarlar amaciyla olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir