Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Vivo X50 Pro Plus DxOMark sonucu belli oldu!

Vivo X50 Pro Plus DxOMark sonucu belli oldu!

Vivo’nun en yeni amiral gemisi telefonu X50 Pro Plus, DxOMark performans sonucu ile piyasadaki mevcut amiral gemilerine kafa tutuyor.

Vivo X50 Pro Plus DxOMark sonucu belli oldu!

Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti, Vivo X50 Pro’daki 765G işlemciyi geride bırakıyor. Cihaz, 5G bağlantısı, 6.56 inç AMOLED yüksek yoğunluklu ekran, 8 ya da 12 GB RAM ve 128 veya 256 GB UFS 3.1 depolama içeren yapılandırmalara sahip.

X50 Pro Plus, X50 Pro gibi dörtlü bir kamera kurulumuna sahip, ancak bu telefonun dikkat çekici gimbal tabanlı stabilizasyonunu sunmuyor. Cihazın arka tarafında 50 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.6 diyaframa sahip geniş açılı ISOCELL GN1 ana kamera yer alıyor. Bu kameraya 8 Megapiksel f/3.0 periskop kamera, 13 Megapiksel f/2.5 portre kamera ve 8 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor.

vivo x50 pro plus dxomark sonucu

DxOMark’tan 127 puan alan Vivo X50 Pro Plus’a fotoğraf çekimi konusunda 139, video çekimi konusunda ise 104 puan veriliyor. En yakın rakibi Huawei P40 Pro’nun kamera puanı 128. Yani iki cihaz arasındaki fark sadece bir puan.

Vivo X50 Pro Plus, DxOMark test sonucunda güçlü bir performans göstererek veritabanında üçüncü sırada yer aldı. Fotoğraf modundaki performansı mükemmel olarak yorumlanan cihazın, çoğu koşulda iyi renklere sahip ayrıntılı, düşük parazitli görüntüler sunduğu belirtildi. Amiral gemisi standartlarına göre, biraz cansız bir geniş kamera tek gerçek zayıf noktası ancak bokeh simülasyon modu diğer rakipleriyle oldukça iyi mücadele ediyor.

vivo x50 pro plus dxomark puanı

Ayrıntılı, düşük gürültülü 4K çıkışı ile video performansı da güçlü bulundu, ancak renk sunumundaki dengesizlikler olumsuz karşılandı.

dxomarkVivo X50 Pro Plusvivo x50 pro plus dxomarkvivo x50 pro plus kamera

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir