Ana Sayfa / Otomobil / Volkswagen’in iki ülkeden daha fazla borcu var!

Volkswagen’in iki ülkeden daha fazla borcu var!

Reuters’ta bulunan tek habere göre 2020 seneninde Corona virüse karşı Bir hayli şirket mali vaziyetini düzeltmek amaciyla 1 trilyon dolarlık tertemiz tek borcu üstlenecek. Bu araştırmanın derhal peşinden açıklanan tek bilgilere göre ise Alman otomobil devi Volkswagen‘in iki ülkeden daha fazla borcu var. İşte en borçlu oto üreticisi!

Volkswagen’in iki ülkeden dahada çok borcu var!

Yayınlanan tek tahmine göre, Corona virüs sebebiyle yüzde 12 oranında yükselen müessesesel şirket borçları 9.3 trilyon dolara ulaştı. 2019 yılındaki şirket birleşmeleri, pay art alımlarını finanse etmek amaciyla borç alan müessesesel firmaların borçluluk durumlarında  yüzde 8’lik tek artış gerçekleşti.

en borçlu oto üreticisi volkswagen

Şirketlerin 2019 senesi borç tablosuna göre 900 marka arasından Volkswagen, toplaminda borç miktarı 192 milyar dolar ile en borçlu oto üreticisi oldu. Alman otomobil devinin borcu, Güney Afrika ve Macaristan‘ın borcundan dahada fazla.

Ayrıca listenin evvel onunda bulunan tek otomobil markası Volkswagen değil. Hem de Volkswagen’in Alman rakibi, Mercedes ve Smart’ın çatı kuruluşu Daimler, 151 milyar dolar borç ile listenin üçüncü sırasına yerleşmiş durumda. Daimler’in derhal peşinden dördüncü sırada ise 138 milyar dolar borç ile Toyota yer alıyor. Liste sonlarında 122 milyar dolar ile Ford ve 114 milyar dolar ile de BMW bulunuyor. Bu beş otomobil markasının toplaminda borcunun 717 milyar dolara ulaştığını da belirtelim.

alman otomobil devibmwDaimlerfordMercedestoyotaVolkswagenvolkswagen borcuVW

Check Also

G80 BMW M3 tanıtım videosu yayınlandı

M modelleri ile birçok sürücünün hayallerini süsleyen BMW, G80 M3 modeli ile ilgili video yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir