Ana Sayfa / Windows 10 / Windows 10 için yeni Başlat Menüsü geliyor!

Windows 10 için yeni Başlat Menüsü geliyor!

Microsoft’un gözde işletim sistemlerinden birisi olan Windows 10, Başlat Menüsü görünümü için güncelleniyor. ABD’li yazılım şirketi, 1 hafta önce Windows 10X’in muhtemel Başlat Menüsü için de bir paylaşım yapmıştı.

Windows 10 Başlat Menüsü görünümü için değiştiriliyor

Windows 10 için hazırlanan özelliklerin denendiği Insider Preview sürümleri oldukça ilgi çekiyor. En son yayımlanan Insider Preview sürümünde Başlat Menüsü için daha sade ve daha şeffaf bir tasarımın hazırlandığı ortaya çıktı.

Yeni tasarıma baktığımızda bir önceki menüde kullanılan logoların arkasında yer alan düz renk tabakalarının ortadan kaldırıldığını görüyoruz. Ayrıca bu yeni menü Windows 10’un karanlık teması ile de uyumlu bir şekilde çalışacak.

Windows 10 Başlat Menüsü

Önceki görünüm / Sonraki görünüm

Microsoft, kullanıcıların menüde bulunan renkleri değiştirebileceğini söyledi. Renk değişikliği yapmak için şu yolu izlemelisiniz: Başlat –> Görevi Çubuğu –> İşlem Merkezi. Bunun dışında Alt – Tab kombinasyonu da yenilendi.

“Uygulamalar arasında geçiş yapmanın kolay yolu” olarak görülen Alt – Tab kombinasyonu, artık Microsoft’un Edge tarayıcısında daha işlevsel bir rol üstlenecek. Zira bu tuş takımını kullanan kişiler açık olan bütün sekmeleri bir panel yardımı ile tek seferde görebilecek.

Windows 10 Başlat Menüsü görünümü

Son olarak 2’si 1 arada bilgisayarlar için de yeni bir güncelleme geldi. Kullanıcılar artık klavyeyi çıkarttığında anında tablet moduna geçiş yapabilecek ve dokunmatik sürüm ile birlikte vakit geçirebilecek.

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü hakkında neler düşünüyorsunuz?

Windows 10 Alt TabWindows 10 Alt Tab kombinasyonuwindows 10 başlat menüsüWindows 10 Başlat Menüsü görünümüWindows 10 Başlat Menüsü tasarımıWindows 10 yeni Başlat Menüsü

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir