Ana Sayfa / Akıllı Saat / Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Apple, tertemiz akıllı saat işletim sistemi watchOS 7 sürümünü WWDC 2020 kapsamında resmi olarak duyurudu. böylelikle watchOS 7 özellikleri de en nihayetinde netleşmiş oldu. Açıklanan yenilikler arasında, kullanıcı Tecrübenini artıracak detaylar dikkatleri üstüne topluyor.

Yepyeni iPadOS 14 tanıtıldı! İşte özellikleri

tertemiz iPadOS 14 tanıtıldı! İşte nitelikleri

Apple’ın bu sene coskuyla beklenen Worldwide Developers Conference kısaca, WWDC 2020 etkinliğinde iPadOS 14 nitelikleri belli oldu.

Yeni watchOS 7 özellikleri

Apple, tertemiz akıllı saat işletim sistemi sürümünde Bir hayli konuda tertemiz çalışmalar gerçekleştirmiş. tertemiz uygulamalar ve uzunca müddettir beklenen özellikler, tertemiz güncelleme ile birliktek kullanıcılara ulaştırılacak. Öncelikle tertemiz saat kadranları ile başlamak gerekiyor.

Yeni saat kadranları

Apple, her güncellemede olduğu benzeri watchOS 7 ile birlikte de tertemiz kadranlar getriyor. En hatri sayilir büyüklükte yeniliklerden biri de özelleştirme ile alakalı oluyor. Kadran paylaşma özelliği ile artık kullanıcılar, kendisinin özelleştirdikleri kadran tasarımlarını başkaları ile paylaşabilecekler.

watchOS 7 özellikleri

Bu noktada yasamsal medya üzerinden paylaşma seçeneği de olduğunu belirtmek gerekiyor. Kadrana ek edecek uygulama bölümleri amaciyla de tertemiz kısayol seçimleri eklenmiş durumda.

Nitekim tertemiz watchOS 7 nitelikleri arasında evvel olarak, kadranlar kendini göstermiş oldu.

Haritalar’a bisiklet yarisi desteği

Apple, tertemiz güncelleme ile birlikte Haritalar uygulamasına bisiklet yarisi ile ulaşım seçeneği getiriyor. watchOS ile birlikte bisiklet yarisi ile harita üzerinen yollar tarifi istenebilecek. Destekli modellerde de tarif, direk saat üzerinden yapılabilecek.

Yeni Fitness uygulaması

Apple, tertemiz Fitness uygulamasını kullanıma sunuyor. tertemiz uygulama kapsamında Bir hayli değişik spor tanımlamasına ek olarak, tertemiz dans seçeneği bulunuyor. Artık Apple Watch, çeşitli spor dallarına ekstradan dans tanımlaması da yapabilecek.

watchOS 7 nitelikleri kapsamında Aktivite uygulaması ad değiştirerek, Fitness uygulaması haline geliyor.

Yeni uyku takibi uygulaması

Apple’dan uzunca müddettir istek edilen uyku takibi özelliği, tertemiz uygulama ile mümkün vaziyete gelmiş durumda. Yalnızca uygu takibi değil, uyku planlama yapıldığına da dikkat çekiliyor. uzunca süreli kullanımlarda rutin oluşturma ile alakalı öne çıkacak yapıya sahip benzeri görünüyor.

Nitekim uzunca müddettir beklenen uyku takibi, watchOS 7 nitelikleri arasında bulunmaya başlamış oldu.

El yıkama takibi

watchOS 7 nitelikleri arasında en çok dikkat çeken tek başka yenilik, pandemi çagi amaciyla hususi hazırlanmış benzeri görünen el yıkama takibi oldu. Apple tarafından yapılan izaha göre artık Apple Watch, el yıkandığını otomatik olarak algılayabilecek.

Sadece algılamakla kalmayıp, ne civarindan süre dahada el yıkamaya ayni ritimde devam edilmesi gerektiğini saat üzerinde çıkan sayaç ile kullanıcıya gösteriyor olacak.

Bunların dışında Apple, tertemiz watchOS ile birlikte tek evvelki sürümde kullanıma sunduğu ortam ses yüksekliği ölçümünü geliştiriyor. Yapılan izaha göre artık ortam ses ölçümü, kulaklık bildirimlerinde de bulunabilecek.

apple wwdc 2020watchOS 7 özellikleriwatchOS 7 yeniliklerwwdc 2020wwdc20yeni watchos 7 özellikleri

Check Also

Apple Watch Series 6 vs SE: 1000 liraya değer mi?

Apple 15 Eylül etkinliğinde Apple Watch Series 6 ile Apple Watch SE modellerini tanıttı. Watch …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir