Ana Sayfa / iOS / Yıllardır beklenen iPhone özelliğine Apple müdahalesi

Yıllardır beklenen iPhone özelliğine Apple müdahalesi

Kısa tek vakit evvel iOS 14 ile iPhone arama kaydetme özelliği gündeme gelmişti. Aramaların kaydedilebilir olma olasiligi Bir hayli kullanıcının güvenlik ile alakalı kaygı duymasına neden oldu. Alınan bilgilere göre Apple bu vaziyete müsaade etmeyebilir.

iOS 14 iPhone arama kaydetme özelliği ile gelmeyebilir

Telefon ve FaceTime aramaları amaciyla hazırlanan arama kaydetme özelliği yasal sorunlara neden olabilir. Bir takım kullanıcılar Apple’dan bu mevzu ile alakalı tek İzah bekliyor. Apple, WWDC 2020 etkinliğinde tartışmalara yollar açan bu husus ile alakalı tek İzah yapabilir.

Daha evvel bu özelliğe ait sızdırılan tek görüntüde bunun benzeri tek uygulamanın Yalnızca kullanıcının iznine bağlı olarak kullanılabileceği alana çıkmıştı. Ayrı olarak sorumluluğun kayıt işlemini kullanan kişiye ait olduğu bilgisi de bu görselde yer alıyordu.

iPhone arama kaydetme

Buna göre aramaları kaydeden tek kişi, aradığı kişileri kayıt işlemi ile alakalı bilgilendirmek zorunda. Ayrıyeten ikaz metninde şöyle tek ileti da mevcut: “Ses kaydı özelliğinden istifade eden bu cihazın başka tek kişi tarafından kullanılmasına destur vermeyeceğinizi onay ediyorsunuz.”

Bütün bu önlemlere karşın tekrar de güvenlik ile alakalı endişelenen Bir takım kullanıcıları deşarj olan tek havadis alana çıktı. alana atılan söylentilere göre bu özelliğin hakikat olduğu ama kendisinin sadece Apple çalışanları tarafından kullanılabileceği ifade edildi.

iOS 14 iPhone arama kaydetme

Birçok kaynak bunun iOS 14’te karşılaşılabilecek var olan potansiyel hataların düzeltilmesinde kullanılacağını düşünüyor. bunun için ekstradan görüntüde bulunan ikaz metninin Apple çalışanları amaciyla hazırlandığı söylendi.

iPhone arama kaydetme özelliği amaciyla alana atılan söylemler tek vakit dahada gündemden düşmeyecek benzeri duruyor. ABD’li teknoloji firmasından bu mevzu ile alakalı Daha tek İzah gelmedi. Gözler 22 Haziran 2020 tarihinde düzen edecek var olan WWDC etkinliğine çevrildi.

Sizce iOS 14 ile iPhone ikilisi arama kaydetme özelliği ile birlikte istikbal mi?

Arama kaydetme özelliğiiOS 14 arama kaydetmeiOS 14 arama kaydetme özelliğiiOS 14 iPhone arama kaydetmeiOS 14 iPhone arama kaydetme özelliğiiphone arama kaydetmeiphone arama kaydetme özelliği

Check Also

iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta yayınlandı

Apple, işletim sistemi üzerinde geliştirmelere ayni ritimde devam ediliyor. Firma iOS 13.5.5 Beta ve iPadOS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir